SKU: LSHD-IPHSE25-CL
TNUPC: 888488352459
ZIZO TEMPERED GLASS Screen Protectors offer the best protection for your device. The iPhone 16e/13/14/14 Pro Tempered Glass features 9H hardness to withstand all bumps, shocks, and drops. A 0.33 mm thick glass keeps your iPhone 16e/13/14/14 Pro scratch resistant without interfering with the sensitivity of your touch screen.
ZIZO TEMPERED GLASS Screen Protector for iPhone 16e/13/14/14 Pro
| SKU | LSHD-IPHSE25-CL |
| Brand | ZIZO |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 13 (6.1),iPhone 14 (6.1),iPhone 15,iPhone 16e,iPhone 17e |
| Details | |
| Weight | 0.05 oz |
| UPC | 888488352459 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 200 |
| Master Box Dims | 17 × 16 × 8 in |
| Master Box Weight | 28 lbs |
| Packaging Dims | 7.2 × 3.7 × 0.3 in |
Military-grade protection. Award-winning design.