Series: LUX Series
SKU: ZLX-IPH16PLUS-FRNG
CAUPC: 888488324746
The ZIZO Lux Series, an opulent phone case designed to elevate your style game to new heights. Crafted with a sleek clear base, Lux boasts a captivating fringe of shimmering gems that cascade down its length. Perfect for festival-goers and holiday revelers alike, Lux is more than just a phone case — it's a statement piece that demands attention wherever you go.
ZIZO Lux Series iPhone 16 Plus Case
| SKU | ZLX-IPH16PLUS-FRNG |
| Brand | ZIZO |
| Series | LUX Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 16 Plus |
| Details | |
| Weight | 0.50 oz |
| UPC | 888488324746 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 14 × 16 in |
| Master Box Weight | 35 lbs |
| Packaging Dims | 8.3 × 4.2 × 0.9 in |
Military-grade protection. Award-winning design.