Series: PowerVault Series
SKU: ZPV-DC-USBCTOC6FT-PE
CAUPC: 888488338286
The PowerVault USB-C to USB-C Cable delivers high-speed charging to your devices, providing the quickest, most premium charging technology from ZIZO, to help keep you out and on the move. Designed for durability and convenience, use your premium ultra-strong nylon braided 6ft cable to not only charge, but sync data, photos and music to your USB-C enabled device.
ZIZO PowerVault Cable USB-C to USB-C 6FT
| SKU | ZPV-DC-USBCTOC6FT-PE |
| Brand | ZIZO |
| Series | PowerVault Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.19 oz |
| UPC | 888488338286 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 16 × 15 × 14 in |
| Master Box Weight | 20 lbs |
| Packaging Dims | 6.9 × 2.8 × 1.3 in |
Military-grade protection. Award-winning design.