Series: PowerVault Series
SKU: ZPV-DC-USBCLTN6FT-PE
CAUPC: 888488338323
The PowerVault USB-C to Lightning Cable delivers high-speed charging to your devices, providing the quickest, most premium charging technology from ZIZO, iPhone 8 and newer devices charge up to 50% in just 30 minutes while using a compatible USB-C PowerVault Charger to help keep you out and on the move. Designed for durability and convenience, use your premium ultra-strong nylon braided 6ft or 10ft cable to not only charge, but sync data, photos and music to your USB-C enabled device.
ZIZO PowerVault Cable USB-C to Lightning 6FT
| SKU | ZPV-DC-USBCLTN6FT-PE |
| Brand | ZIZO |
| Series | PowerVault Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.13 oz |
| UPC | 888488338323 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 16 × 15 × 14 in |
| Master Box Weight | 20 lbs |
| Packaging Dims | 6.9 × 2.8 × 1.3 in |
Military-grade protection. Award-winning design.