Series: Revolve Series
SKU: REV-CKOT-PTBL
CAUPC: 888488341347
With a built-in 360 ring for easy holding, you won't have to worry about dropping your phone ever again. Featuring an integrated kickstand and magnetic mount the convenience of this case is unlike any other. No matter how you like to take your phone on the go; REVOLVE has you covered with the same amazing protection with a plush inner layer and a shock-absorbing, protective, soft to the touch outer layer and as always, built to the ZIZO standard. REVOLVE Series is backed by ZIZO Lifetime Warranty. Designed for Cricket Outlast .
ZIZO REVOLVE Series Cricket Outlast Case
| SKU | REV-CKOT-PTBL |
| Brand | ZIZO |
| Series | Revolve Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Cricket Outlast |
| Details | |
| Weight | 0.13 oz |
| UPC | 888488341347 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 14 × 16 in |
| Master Box Weight | 35 lbs |
| Packaging Dims | 8.3 × 4.2 × 0.9 in |
Military-grade protection. Award-winning design.