Series: Revolve Series
SKU: REV-IPHSE25-MGBK
TNUPC: 888488352398
Featuring an integrated kickstand and magnetic mount the convenience of this case is unlike any other. No matter how you like to take your phone on the go; REVOLVE has you covered with the same amazing protection with a plush inner layer and a shock-absorbing, protective, soft to the touch outer layer and as always, built to the ZIZO standard. REVOLVE Series is backed by ZIZO Lifetime Warranty. Designed for iPhone 17e/16e/15/14/13.
ZIZO REVOLVE Series iPhone 17e/16e/15/14/13 Case
| SKU | REV-IPHSE25-MGBK |
| Brand | ZIZO |
| Series | Revolve Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 13 (6.1),iPhone 14 (6.1),iPhone 15,iPhone 16e,iPhone 17e |
| Details | |
| Weight | 0.19 oz |
| UPC | 888488352398 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 14 × 16 in |
| Master Box Weight | 35 lbs |
| Packaging Dims | 8.3 × 4.2 × 0.9 in |
Military-grade protection. Award-winning design.