Series: SONIC Series
SKU: SPK-SCZ4-AMB
CAUPC: 888488189130
Get ready to have a blast with the Sonic Z4, with its compact but powerful design the Sonic Z4 is the ultimate portable party speaker. Take your music anywhere with its featured Bluetooth® Wireless connectivity, color-changing LEDs, and included microphone to amp up the energy for your next karaoke night. An easy choice when it comes to lightweight but powerful 30W, 35ft transmission distance room-filling sound with a playtime of up to 3 hours, so no matter where the journey begins or ends, the Sonic Z4 will be there for the adventure. Bluetooth® Wireless V5.0 Speaker Size: 4 in Battery Capacity: 3000 mAh Music Playing Time: Up to 3 hrs Transmission Distance: Up to 35 ft Output Power: 30W Dimensions: 6.49 x 9.84 x 13.5 in Signal to Noise Ratio: >80dB Weight: 4.1 Ibs
ZIZO Sonic Z4 Portable Wireless Speaker
| SKU | SPK-SCZ4-AMB |
| Brand | ZIZO |
| Series | SONIC Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 4.10 oz |
| UPC | 888488189130 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 6 |
| Master Box Dims | 22 × 21 × 15 in |
| Master Box Weight | 27 lbs |
| Packaging Dims | 10 × 6.8 × 14 in |
Military-grade protection. Award-winning design.