Series: TEMPO Series
SKU: TWS-TMPPRO-BLK
CAUPC: 888488190792
Immersive Sound, All-Day Comfort. Enjoy high-quality, immersive audio with the ZIZO Tempo Pro Over-Ear Wireless Headphones. Engineered for superior comfort, crystal-clear sound, and seamless connectivity, these headphones deliver deep bass, balanced mids, and crisp highs, making them ideal for music lovers, professionals, and travelers. With an impressive 40-hour battery life, lightweight design, and multi-device compatibility, the Tempo Pro is built for all-day use—wherever you go. Specs Battery: 400 mAh Play Time: 40 Hours Talk Time: 20 Hours Charge Time: 2 Hours Port Type: USB-C
ZIZO Tempo Pro Over-Ear Wireless Headphones
| SKU | TWS-TMPPRO-BLK |
| Brand | ZIZO |
| Series | TEMPO Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 12.06 oz |
| UPC | 888488190792 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 20 |
| Master Box Dims | 15 × 13 × 13 in |
| Master Box Weight | 19 lbs |
| Packaging Dims | in |
Military-grade protection. Award-winning design.