Series: Transform Series
SKU: TFM-IPHSE25-BKBK
TNUPC: 888488352367
For the modern-day adventurer who loves the freedom of a durable case without sacrificing style, look no further than TRANSFORM. With its built-in kickstand and industry-leading shock absorption, TRANSFORM is the perfect case for those who don't want the little things to hinder the adventure. A low profile, yet dual-layered construction gives your case a premium feel without the worry of scratches and drops. A secure grip for a sound mind TRANSFORM Series can offer it all while being backed by the same ZIZO standard of protection as you know it. TRANSFORM Series is backed by ZIZO Lifetime warranty Designed for iPhone 17e/16e/15/14/13.
ZIZO TRANSFORM Series iPhone 17e/16e/15/14/13 Case
| SKU | TFM-IPHSE25-BKBK |
| Brand | ZIZO |
| Series | Transform Series |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | iPhone 13 (6.1),iPhone 14 (6.1),iPhone 15,iPhone 16e,iPhone 17e |
| Details | |
| Weight | 0.34 oz |
| UPC | 888488352367 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 100 |
| Master Box Dims | 17 × 14 × 16 in |
| Master Box Weight | 35 lbs |
| Packaging Dims | 8.3 × 4.2 × 0.9 in |
Military-grade protection. Award-winning design.