Series: Earbuds and
SKU: TWS-Z1-BLK
CAUPC: 888488330402
The Pulse Z1 earbuds are stylish and functional for anyone on the go. Free of wires and capable of clear crisp sound, thanks to its 10mm drivers and Bluetooth® technology, taking the music with you has never felt more convenient. The easy touch technology provides comfortability and ease of access, with just the tap of a finger you have access to music play, calls and voice assistant. With a total charge time of 20 hours it's easy to see why Pulse Z1 earbuds can go anywhere you do.
ZIZO PULSE Z1 True Wireless Earbuds with Charging Case
| SKU | TWS-Z1-BLK |
| Brand | ZIZO |
| Series | Earbuds and |
| Compatibility | |
| Device Compatibility | Universal |
| Details | |
| Weight | 0.25 oz |
| UPC | 888488330402 |
| Warranty | ZIZO Care Lifetime Warranty |
| Master Box Qty | 40 |
| Master Box Dims | 20 × 11 × 11 in |
| Master Box Weight | 12 lbs |
| Packaging Dims | 4.9 × 4.9 × 1.1 in |
Military-grade protection. Award-winning design.